Hakkımızda

Bir Hollanda-Türkiye ortak markası olarak, organik ve etik tekstil üretimi alanında hizmet veren uluslararası bir şirketiz. 2007 yılından bu yana, çevresel ve sosyal etkilerini önemseyen moda markalarına, şeffaf ve sürdürülebilir bir tedarik zinciri kurmalarında yardımcı oluyoruz.

Aylık 50,000 adet kapasiteli üretim tesisimiz; pamuğu ve tekstili ile meşhur Ege Bölgesi’nde, İzmir’de yer almaktadır. Kesim, dikim, kalite kontrol ve paketleme işlemleri tamamen kendi üretim tesisimizde gerçekleştirilmektedir. Açık kapı ve şeffaflık politikamız gereği, dilediğiniz zaman fabrikamızı ziyaret edebilir ve Orimpex ekibiyle tanışabilirsiniz!

Orimpex’te üretilen her ürün, elyaftan paketleme aşamasına kadar, çevresel ve sosyal standartları sonuna kadar karşılamaktadır. 2019 yılı elyaf tüketimimizin %96’sı1, tamamen organik ve sürdürülebilir kaynaklıdır. Ayrıca, kumaş, baskı ve nakış tedarikçilerimiz de gerekli denetimlerden geçmiş olup GOTS ve OCS sertifikalarına sahiptir.

Tekstil işçilerinin yaşamlarını iyileştirmeye adanmış bir kuruluş olan Fair Wear Foundation’ın yıllık denetimlerinden başarıyla geçmekteyiz. Çalışma hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunmayı amaçlayan İş’te Eşit Kadın Sertifikası’na sahip ilk şirketlerden biriyiz. Bunun yanı sıra, Orimpex olarak; gezegene ve topluma daha çok fayda sağlayabilmek için, sürdürülebilirlik stratejimizi ve iş planımızı Küresel Amaçlar ile paralel hale getirmiş bulunmaktayız.

1 50% organik pamuk, 29% Lenzing ekolojik elyaflar, 18% bambu, 4% diğer